прибытие 29 май 26
выезд 30 май 26
  • Лучшая цена только на нашем сайте

Standardy Ochrony Małoletnich

  1. Standardy Ochrony Małoletnich

Standardy Ochrony Małoletnich

Szanowni Państwo,

Informujemy, że z dniem 15 lutego 2024 roku w życie weszły zmiany w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, mające na celu zwiększenie ochrony małoletnich ofiar przemocy (tzw. Ustawa "Lex Kamilek"). Nowe przepisy zobowiązują m.in. przedstawicieli branży hotelarskiej do weryfikacji relacji między dorosłymi gośćmi, a dziećmi, tj. ustalenia, czy dorosły to rodzic/opiekun prawny dziecka oraz czy dziecko nie jest narażone na niebezpieczeństwo.

WAŻNA INFORMACJA:

Jeśli dziecko objęte rezerwacją przyjedzie do hotelu i będzie meldowane przez osobę niebędącą jego rodzicem ani opiekunem prawnym, pracownik recepcji jest zobowiązany zażądać od tej osoby OŚWIADCZENIA RODZICÓW/OPIEKUNA PRAWNEGO O ZGODZIE NA POBYT DZIECKA POD OPIEKĄ DANEJ OSOBY.

Dotyczy to zarówno osób niespokrewnionych z dzieckiem, jak i np. dziadków czy wujków, którzy nie są jego opiekunami prawnymi w danym momencie.

Prosimy o wyrozumiałość wobec naszego personelu, który zgodnie z nowymi przepisami ma obowiązek weryfikować relacje między dzieckiem, a dorosłymi towarzyszącymi mu w hotelu. Działamy przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie Państwa dzieci.

Новостная рассылка
Выберите отель
  • HP Park Plaza Wrocław****
  • HP Park Olsztyn***
  • HP Park Hotel Poznań
прибытие 29 май 26
выезд 30 май 26
БРОНИРУЙ Выберите отель
  • Лучшая цена только на нашем сайте