przyjazd 26 mar 23
wyjazd 27 mar 23
Hotel Wrocław
Top 10 atrakcji we Wrocławiu

Top 10 atrakcji we Wrocławiu

  1. HP Park Hotele
  2. Hotel HP Park Plaza Wrocław
  3. Blog
  4. Top 10 atrakcji we Wrocławiu
29 listopada 2022

Atrakcje Wrocławia, czyli gdzie pojechać na weekend

Stolica Dolnego Śląska to doskonałe miejsce do zwiedzania. Sprawdzi się zarówno jako cel krótkich weekendowych wypadów, jak i podczas dłuższego pobytu. Zachęcamy do sprawdzenia ogromu możliwości, jakie zapewnia to miasto oraz jego okolice.

Atrakcje Wrocławia przypadną do gustu zarówno miłośnikom historii oraz architektury, jak i osobom ceniącym nieco bardziej współczesne rozrywki. Miasto jest pełne zabytkowych budynków, ale także znakomitych parków, teatrów, muzeów i nie tylko. Odnajdą się tutaj spokojni spacerowicze, poszukiwacze kulturalnych wrażeń, a także fani intensywnego nocnego życia, koncertów, imprez, czy wydarzeń sportowych.

We Wrocławiu cyklicznie odbywają się liczne eventy, targi oraz jarmarki, które wzbudzają ogromne zainteresowanie. Do najbardziej znanych wydarzeń należy Jarmark Bożonarodzeniowy, Jarmark Świętojański, Gitarowy Rekord Świata czy Europa na Widelcu, które mają miejsce na Rynku, a także różnego rodzaju targi, koncerty i wydarzenia sportowe na Stadionie, Torze Partynice i w Hali Stulecia.

Wszystko to sprawia, że co roku miasto odwiedzane jest przez miliony turystów z całego Świata. Zachęcamy do dołączenia do tego grona i zbudowania niezapomnianych wspomnień związanych z tym miejscem. Jesteśmy pewni, że czas spędzony we Wrocławiu będzie w stu procentach satysfakcjonujący!

Top 10 atrakcji wrocławskich, które warto poznać

Miejsca warte zobaczenia we Wrocławiu znajdują się niemal na każdym kroku. By móc w pełni cieszyć się możliwościami turystycznymi, warto poświęcić na zwiedzanie kilka dni. Nie oznacza to jednak, że nie warto przyjechać tutaj na weekend i doświadczyć chociażby części miejsc i obiektów.

Przygotowaliśmy subiektywne zestawienie top 10 atrakcji znajdujących się we Wrocławiu, które pomogą zaczerpnąć jak najwięcej pozytywnych wrażeń z tego miasta. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

1. Rynek miejski

To żywe serce Wrocławia, które zachwyca swoim pięknem i liczbą zgromadzonych wokół atrakcji. Można wybrać się tutaj niemal o każdej porze dnia lub nocy i zawsze znaleźć coś interesującego. Z naszego hotelu to zaledwie 10 minut spacerem. W punkcie centralnym Rynku znajduje się zabytkowy gotycko-renesansowy ratusz z wieżą liczącą aż 66 metry wysokości. W jego wnętrzu znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Zachęcamy także do spaceru przez zjawiskowe Sukiennice.

Wrocławski rynek jest otoczony z każdej strony pięknymi kamienicami. Poznanie wszystkich uroków tego miejsca może zająć sporą część dnia, ale zdecydowanie warto to zrobić!

2. Dzielnica Czterech Wyznań

W tej części Starego Miasta jak nigdzie indziej można poczuć bogatą i różnorodną historię Wrocławia. Dzielnica Czterech Wyznań mieści się między ulicami Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, św. Mikołaja i Pawła Włodkowica. Tuż obok siebie znajdują się tutaj cztery imponujące zabytkowe świątynie, a każda z nich poświęcona jest innemu wyznaniu religijnemu.

Turyści odwiedzający Wrocław mogą zwiedzić synagogę Pod Białym Bocianem, kościół ewangelicko-augsburski Opatrzności Bożej, kościół rzymskokatolicki św. Antoniego z Padwy oraz prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. Wszystkie wyżej wymienione zabytki sakralne stanowią niezwykle interesujące obiekty.

Niedaleko znajduje się także niezwykle cenione Kino Nowe Horyzonty prezentujące filmy niekomercyjne, unikatowe i artystyczne. To tam odbywa się największy polski Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty dostępny stacjonarnie we Wrocławiu i online.

3. Ostrów Tumski

Atrakcje Wrocławia są rozsiane po całym mieście, ale warto nieco dłużej pozostać w jego ścisłym centrum. Nieopodal naszego Hotelu znajduje się Ostrów Tumski- najstarsza zachowana część Wrocławia, w której dawniej mieścił się gród. Obecnie można zwiedzić tu między innymi kościoły św. Idziego i św. Marcina, a także pozostałości książęcego zamku Piastów Śląskich.

Mieści się tu też jedna z najokazalszych wrocławskich świątyń, czyli Katedra pod wezwaniem Jana Chrzciciela, która została odbudowana po zniszczeniach dokonanych w trakcie II Wojnie Światowej. Na jej wieży mieści się punkt widokowy, z którego roztacza się fantastyczna panorama na cały Wrocław.

Jest tutaj również słynny most Tumski, który znany jest jako Most Zakochanych.

4. Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe

Tuż obok siebie leżą miejsca warte zobaczenia przez każdego fana sztuki. Mowa o Panoramie Racławickiej i gmachu Muzeum Narodowego.

Ta pierwsza mieści w sobie monumentalny obraz namalowany przez zespół artystów pod kierownictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Przedstawia bitwę pod Racławicami toczoną podczas insurekcji kościuszkowskiej. Dzięki specjalnym zabiegom związanym z oświetleniem i perspektywą nadano obrazowi złudzenie wielowymiarowości.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu mieści się w przepięknym zabytkowym gmachu, leżącym nieopodal Panoramy Racławickiej. Jest to jedno z najważniejszych miejsc kulturalnych w kraju. W jego zasobach zgromadzone jest kilkaset tysięcy eksponatów, a wśród nich można znaleźć obrazy, rzeźby, instalacje artystyczne, nagrobki, witraże i przedmioty pochodzące z wykopalisk archeologicznych.

5. Hala Stulecia

Co warto zobaczyć we Wrocławiu oprócz miejsc zgrupowanych wokół Starego Miasta? Zdecydowanie warto wybrać się na tak zwaną Wielką Wyspę. W tej dzielnicy mieści się między innymi zbudowana na początku XX wieku Hala Stulecia.

Jest to budynek uważany za jedno z najważniejszych dzieł architektonicznych wzniesionych w ubiegłym wieku. W 2006 roku hala została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej imponująca kopuła ma aż o 1,5 większą średnicę niż odpowiednik w słynnym rzymskim Panteonie.

Tuż obok Hali znajduje się Pawilon Czterech Kopuł. Mieści się tam bardzo ciekawa kolekcja sztuki współczesnej należąca do Muzeum Narodowego. Blisko znajduje się także przepiękna pergola, fontanna multimedialna, gdzie można zażyć nieco relaksu na świeżym powietrzu.

6. Park Szczytnicki

Wśród najciekawszych atrakcji Wrocławia nie sposób nie wymienić największego miejskiego parku. Został założony pod koniec XVIII wieku jako prywatny ogród. Na jego terenie znajdują się piękne gaje rododendronowe, rosarium, arboretum i liczne pomniki przyrody. To nie tylko wspaniałe miejsce do zwiedzania, ale także do piknikowego relaksu i odpoczęcia od zgiełku miasta.

Do głównych punktów turystycznych w Parku Szczytnickim z pewnością należy Ogród Japoński. To wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się około 200 gatunków różnych drzew, krzewów i kwiatów, z których wiele pochodzi z Dalekiego Wschodu. Rosną one w otoczeniu strumieni, kaskad i stawów, a także unikalnej japońskiej architektury.

Na terenie Parku Szczytnickiego znajduje się także kilkusetletni drewniany Kościół św. Jana Nepomucena o bardzo ciekawej historii.

7. Wrocławski Ogród Zoologiczny

Blisko Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego znajduje się kolejne wyjątkowe miejsce warte zobaczenia. Mowa tu o lokalnym zoo, które jest najstarszym i największym tego typu obiektem w całej Polsce.

Podczas zwiedzania tego miejsca można obejrzeć nie tylko wyjątkowe gatunki zwierząt, ale także mnóstwo zabytkowych budowli pochodzących z XIX wieku. Wiele z nich funkcjonuje do dziś i wciąż służy jako wybiegi.

Na terenie zoo mieści się także Afrykarium, w którym prezentowane są ekosystemy wodne morskie i słodkowodne, a także lądowe gatunki fauny afrykańskiej. Jest to pierwsza tego typu atrakcja zoologiczna w Polsce.

8. Hydropolis

Wymieniając miejsca warte zobaczenia we Wrocławiu, nie można nie wspomnieć o Hydropolis. Jest to naukowe centrum wiedzy o wodzie i należy do jednych z najnowocześniejszych tego typu obiektów w całej Europie.

Można tu skorzystać z wielu interaktywnych instalacji obrazujących wodę z różnych perspektyw. Oprócz tego w środku znajduje się mnóstwo multimedialnych wystaw zdecydowanie przyciągających uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci.

9. Kolejkowo i Sky Tower

To wspaniałe miejsce do odwiedzenia z dziećmi, ale nie tylko. Na 335 metrach kwadratowych można ujrzeć makiety przedstawiające w szczegółowy sposób życie miasta, a także ciekawe miejsca Dolnego Śląska.

Kolejkowo to także wymarzony punkt turystyczny dla wszystkich fanów pociągów. Można zobaczyć tu aż 27 jeżdżących modeli poruszających się po torach o niemal kilometrowej długości.

Wieżowiec Sky Tower, w którym mieści się Kolejkowo jest jednym z najwyższych obiektów w Polsce. Znajduje się w nim taras widokowy umieszczony na wysokości ponad 200 metrów.

10. Wrocławskie krasnale

Wymieniając atrakcje Wrocławia, trzeba wspomnieć także o tych sympatycznych stworzeniach. To rzeźby rozlokowane w różnych punktach miasta, przedstawiające krasnoludki zajęte swoim codziennym życiem.

Wrocław jest domem dla ponad 380 przedstawicieli tego gatunku. Świetnym pomysłem na spędzenie emocjonującego dnia jest zaplanowanie spaceru szlakiem wrocławskich krasnali i udokumentowanie tego na zdjęciach. Będą wspaniałą pamiątką z pobytu w mieście!

Nasz Hotel również posiada swojego własnego krasnala Plazusia, który znajduje się tuż przed głównym wejściem.

Wrocław - gdzie się zatrzymać?

Lista wrocławskich atrakcji jest znacznie dłuższa i nie sposób zobaczyć ich wszystkich w jeden dzień. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu HP Park Plaza mieszczącego się w samym sercu miasta. Stanowimy doskonałą bazę wypadową do zwiedzania całego Wrocławia.

Posiadamy 177 komfortowych, w pełni klimatyzowanych pokoi o różnej powierzchni i standardzie. Nasi goście mają do dyspozycji także hotelową restaurację i bar. Po intensywnym dniu zwiedzania mogą skorzystać ze strefy SPA, która przygotuje ich do kolejnych dni pełnych turystycznych wyzwań.

Zapraszamy do składania rezerwacji online na hotelowej stronie internetowej lub telefonicznie. Nasz wykwalifikowany personel chętnie udzieli dodatkowych informacji na temat naszej oferty i zaproponuje rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Możemy także pomóc w rezerwacji biletów na liczne lokalne atrakcje.

Zamów 10% taniej!
kod: newsletter
Zdjęcie prezentu
odbieraj zniżki i prezenty w programie HP PARK Szczegóły wkrótce
Newsletter
Wybierz hotel
  • HP Park Plaza Wrocław****
  • HP Park Olsztyn***
  • HP Park Poznań***
przyjazd 26 mar 23
wyjazd 27 mar 23
zarezerwuj Wybierz hotel

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez B&D Hotels S.A., Barska 28/30, 02-315, Warszawa Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane