Check-in 25 Sep 23
Check-out 26 Sep 23
Atrakcje dla dzieci w Poznaniu na każdą porę roku

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu na każdą porę roku

 1. HP Park Hotele
 2. Poznan HP Park Hotel
 3. Blog
 4. Atrakcje dla dzieci w Poznaniu na każdą porę roku
27 of June 2022

Poznań z dziećmi – czy warto?

Stolica Wielkopolski to miejsce, które oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu w atrakcyjny sposób. Każdego roku odwiedzana jest przez liczne grupy turystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Co istotne każdy, kto zdecyduje się wybrać Poznań jako kierunek na weekendowy lub dłuższy pobyt, z całą pewnością znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudził. Dotyczy to zarówno wyjazdów we dwoje, z grupą przyjaciół, jak i rodzinnych wypadów z najmłodszymi.

Liczne atrakcje dla dzieci w Poznaniu cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród rodziców oraz ich pociech. Pozwalają one spędzić czas w aktywny sposób, dostarczając przy tym wiele radości. Ich wybór jest tak duży, że umożliwią zapełnienie grafiku zarówno podczas weekendowego wypadu, jak i dłuższej wizyty.

Aby ułatwić wybór ciekawych miejsc na weekend z dzieckiem, postanowiliśmy przygotować szczegółowy poradnik. Opisaliśmy w nim najciekawsze miejsca Poznania. Są to destynacje, które zainteresują najmłodszych na dłuższy czas. Zachęcamy do lektury.

Spacerowe trasy dla dzieci w Poznaniu

Jednym ze sposobów na zwiedzanie nowych miejsc, jest oczywiście spacer. Choć z pozoru tego typu aktywność może wydawać się na dłuższą metę mało interesującym zajęciem dla najmłodszych, to Poznań kryje w sobie wiele atrakcji, dzięki którym wędrówka stanie się niezwykle ekscytująca. Poniżej podajemy kilka przykładowych miejsc, będących doskonałym wyborem na pieszą wyprawę z dziećmi.

Park Cytadela

Jest pierwszym z punktów na turystycznej mapie Poznania, których zdecydowanie nie należy pominąć w przypadku najmłodszych. Miejsce to doskonale sprawdzi się podczas aktywnego spędzania czasu. Szerokie, asfaltowe trasy dla dzieci i dorosłych, sprzyjają jeździe na rowerze, hulajnogach, rolkach czy bieganiu. Zadbane trawniki z kolei kuszą, aby rozłożyć na nich koce i urządzić sobie piknik lub pograć całą rodziną w piłkę, frizbi, puszczać latawce czy pobawić się w berka. Ponadto, na terenie Cytadeli dostępne są świetnie wyposażone place zabaw oraz kawiarnie, w których można skosztować rozmaitych słodkości. Miłośnicy militariów ucieszą się natomiast na wieść o tym, że swoją działalność prowadzi tam Muzeum Uzbrojenia. Wśród muzealnych eksponatów znajdują się pojazdy pancerne, różne rodzaje broni, a także amunicja artyleryjska. Cytadela to niewątpliwie jedno z tych miejsc, w których można spędzić nawet cały dzień i w ogóle się przy tym nie nudzić.

Stary Rynek i poznańskie koziołki

Spędzając weekend z dzieckiem w Poznaniu, warto odwiedzić zabytkowy Stary Rynek, który zachwyca kolorowymi kamieniczkami. Podczas spaceru, dzieci będą mogły podziwiać występy lokalnych artystów, spróbować rozmaitych smakołyków w jednej z dostępnych tam kawiarni i restauracji. Ponadto, na maluchach ogromne wrażenie zrobią poznańskie koziołki. Wyłaniają się one bowiem w samo południe, z wieży renesansowego ratusza i stykają się głowami.

Malta i okolice

Atrakcyjne trasy dla dzieci w Poznaniu, znajdują się także w okolicach Jeziora Maltańskiego. W trakcie spaceru wokół zbiornika wodnego, niemal na każdym kroku czekają na najmłodszych i ich rodziców liczne atrakcje. W okresie letnim dostępna jest tam m.in. Szkoła Małego Kierowcy, w której dzieci mogą uczyć się zasad ruchu drogowego, jeżdżąc autkami po specjalnym torze, przypominającym drogę i prawdziwe znaki drogowe. Kolejną ciekawą atrakcją, która znajduje się przy jeziorze, jest pole do minigolfa. Mogą korzystać z niego zarówno dorośli, jak i ich podopieczni. Wartą uwagi atrakcją w Poznaniu są również Termy Maltańskie. To obszar, gdzie można zażyć kąpieli słonecznych i wodnych, zjeżdżać na zjeżdżalniach i bawić się na placach zabaw (wodnym i standardowym). To idealne miejsce na odpoczynek po spacerze wokół Jeziora.

Nowe ZOO

To nie tylko miejsce w Poznaniu warte odwiedzenia, ale również ciekawa trasa dla dzieci i ich rodziców. Podczas spaceru można bowiem podziwiać egzotyczne okazy zwierząt, ale również spędzić trochę czasu bawiąc się na placu zabaw, w mini parku linowym czy na bezpłatnej kolejce. Ze względu na dużą ilość atrakcji w ogrodzie zoologicznym, warto zarezerwować sobie na zwiedzanie tego obiektu kilka godzin.

Ciekawe atrakcje dla dzieci w Poznaniu

Poznań z dziećmi to nie tylko trasy spacerowe, ale również wiele ciekawych atrakcji, angażujących zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów. Decydując się na ich wybór, można niewątpliwie liczyć na ogrom pozytywnych wrażeń, które zapadną w pamięci na bardzo długo.

Muzeum Rogala

Wybierając atrakcje dla dzieci w Poznaniu, z całą pewnością nie można pominąć niezwykle ciekawego miejsca, jakim jest Muzeum Rogala. Szczególnie docenią je osoby, które chciałyby poznać tradycję i kulturę stolicy Wielkopolski, przedstawioną w niebanalny sposób. Podczas pobytu tam najmłodsi oraz ich opiekunowie, będą mogli zobaczyć, jak powstają słynne Rogale Świętomarcińskie, a następnie skosztować przygotowanych wypieków. Ponadto, w ofercie muzeum dostępne są także warsztaty Koziołki oraz Widokówka z Poznania. W trakcie zajęć najmłodsi słuchają opowieści o koziołkach, poznańskich legendach oraz hejnale. Dodatkowo, z wykorzystaniem ciekawych form plastycznych, tworzą własną widokówkę, którą mogą ze sobą zabrać.

Park linowy Pyrland

Miejsce, które niewątpliwie warto odwiedzić podczas weekendu z dzieckiem w Poznaniu, to park linowy Pyrland. Znajduje się tuż obok Nowego ZOO i można w nim rewelacyjnie spędzić czas całą rodziną. Na terenie parku dostępnych jest kilka tras.

 • Trasa dziecięca. Wyposażona w zabezpieczenia w postaci siatek asekuracyjnych i wypełniona kolorowymi kulkami. Mogą korzystać z niej dzieci od 3. do 12. roku życia.
 • Trasa niska. Znajduje się na niej 13 przeszkód. Odpowiednia dla dzieci od 6. roku życia. Jej wybór będzie niezapomnianym przeżyciem dla małych poszukiwaczy przygód.
 • Trasa średnia. Przeznaczona dla osób starszych i dzieci, które ukończyły 13 lat. Oferuje aż 22 przeszkody, które można pokonać aż na 9 sposobów.
 • Trasa wysoka. Powstała z myślą o największych śmiałkach. Umieszczona aż kilkanaście metrów nad ziemią, wymaga od uczestników pokonania 17 przeszkód. Trasę może wybrać także młodzież od 16. roku życia.
 • Trasa tyrolkowa. Przeznaczona dla wszystkich osób, które ukończyły 6. rok życia. Można wykonać na niej 5 zjazdów na linie. Do wyboru są dwie trasy o długości 70 metrów.

Wartofrajda

Odwiedzając Poznań z dziećmi, z całą pewnością warto udać się również do Wartofrajdy. To nowoczesny plac zabaw położony w Parku Stare Koryto Warty. Atrakcja dla najmłodszych powstała w oparciu o ciekawy projekt, pełen innowacyjnych rozwiązań i ułatwień. Dzięki temu, z placu zabaw mogą korzystać również dzieci z niepełnosprawnościami. To, co wyróżnia obiekt na tle innych, o podobnym przeznaczeniu, to niewielka ilość urządzeń oraz przestrzeń zaprojektowana tak, aby każde dziecko mogło indywidualnie interpretować wszystkie znajdujące się tam elementy, a tym samym bawić się na swój sposób.

Stoki narciarskie

Niezwykle zaskakującymi miejscami, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość irracjonalne, są dwa stoki narciarskie nad Jeziorem Maltańskim. Powstały one z myślą zarówno o początkujących, jak i zaawansowanych miłośników jazdy na nartach czy na snowboardzie. Istnieje możliwość skorzystania z dwóch obiektów:

 • Stok główny. Prowadzą do niego dwa wyciągi (krzesełkowy i talerzykowy). Mierzy 150 metrów, a jego kąt nachylenia to 18 stopni.
 • Stok mały. Jego długość to 300 metrów, a kąt nachylenia – 14 stopni. Na jego szczyt można się dostać za pomocą wyciągu talerzykowego.

Brama Poznania ICHOT

Dla dzieci i ich opiekunów, którzy są żywo zainteresowani historią, miejscem wartym odwiedzenia będzie Brama Poznania. Wybierając tą atrakcję, można w nietuzinkowy sposób dowiedzieć się, jak powstała stolica Wielkopolski. Wszystko za sprawą zastosowania multimediów i światła. Zwiedzanie składa się z dwóch części. Pierwszą z nich stanowi wystawa, znajdująca się we wnętrzu budynku. Drugą zaś spacer po wyspie katedralnej. Bramę Poznania można zwiedzać w dwóch formach. Dla młodzieży i ich rodziców przewidziano przewodnik audio, który prowadzi przez wszystkie atrakcje. Jeśli chodzi o rodziny z dziećmi, to w tym wypadku najlepszą formą zwiedzania będzie gra terenowa, stanowiąca doskonałą zabawę dla wszystkich.

Kolejka górska Adrenalina

Niesamowitą atrakcją dla dzieci w Poznaniu, w przypadku miłośników adrenaliny, jest kolejka górska, znajdująca się w okolicach Jeziora Maltańskiego. Po torze o długości 500 metrów, jedzie się w wagonikach dwuosobowych. Za sprawą licznych zakrętów oraz prędkości 40 km/h osiąganych w najszybszych momentach, można liczyć na dobrą i pełną emocji zabawę.

Weekend z dzieckiem w Poznaniu – gdzie się zatrzymać?

Odwiedzając Poznań z dziećmi, poza zapewnieniem podopiecznym ciekawych atrakcji, należy zadbać także o komfortowy nocleg w dobrej lokalizacji. Doskonałą bazą wypadową dla rodzin, będzie Hotel HP Park Plaza w Poznaniu. Znajduje się on w malowniczej okolicy, nad Jeziorem Maltańskim, a jednocześnie niemal w samym centrum Poznania.

W naszej ofercie dostępne są klimatyzowane, komfortowe pokoje, które zapewnią wygodny wypoczynek po dniu pełnym emocji. Nasi goście mają możliwość stołowania się w restauracji hotelowej, która dysponuje szerokim menu. Śniadania w formie bufetu, jak i inne posiłki przygotowywane są wyłącznie ze świeżych, wysokiej jakości produktów. Klientom odwiedzającym nasz hotel proponujemy menu, które uwzględni ich preferencje żywieniowe, dzięki czemu każdy naje się u nas do syta.

Oferujemy dostęp do monitorowanego parkingu, mieszczącego 80 samochodów osobowych i 3 autokary. Na terenie naszego obiektu można korzystać z dostępu do Internetu. Obsługa HP Park Plaza w Poznaniu jest dostępne dla gości przez 24h i zawsze chętnie służy pomocą.

Dogodna lokalizacja ułatwia dostanie się do popularnych atrakcji, które warto odwiedzić podczas wizyty w stolicy Wielkopolski.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do skontaktowania się z nami i uzyskania interesujących Państwa informacji.

Photo gifts
Recieve gifts and discounts with the HP Park program Details coming soon
Other events
Choose your hotel
 • HP Park Plaza Hotel Wrocław
 • Hotel HP Park Olsztyn
 • HP Park Hotel Poznań
Check-in 25 Sep 23
Check-out 26 Sep 23
Book Choose your hotel

In order to provide services at the highest level, the Website uses cookies saved in the browser's memory . Detailed information on the purpose of their use and the possibility to change cookie settings can be found in the Privacy Policy.
By clicking ACCEPT ALL, you agree to the use of technologies such as cookies and to the processing of your personal data collected on the Internet, such as IP addresses and cookie IDs, for marketing purposes(including automatically matching ads to your interests and measuring their performance) by B&D Hotels S.A., Barska 28/30, 02-315, Warszawa . You can change cookie settings in the settings.

Manage privacy settings
Cookies necessary for the operation of the website

Cookies necessary for the operation of the services available on the website, enabling the viewing of offers, making reservations, supporting security mechanisms, among others: authentication of users and detection of abuse.

Analytical cookies

Cookies allow the collection of information about the user's use of the website to optimize its functioning and to adapt to the user's expectations.

Marketing cookies

Cookies allow the display of marketing content tailored to user's preferences, and the sending of notifications about marketing offers corresponding to their interests, including product information as well as information about services provided by the website administrator and third parties.

Your preferences have not yet been saved